tłocznia prasy hydrauliczne hydrapres.png

TŁOCZYMY DLA:

hydrapres sa klienci

FE POIR pozim

 

Nasza firma dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich
realizuje Projekt
„Dotacja na kapitał obrotowy dla Hydrapres S.A.”
w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój
Oś priorytetowa 3: Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach
Działanie 3.4: Dotacje na kapitał obrotowy
      
•    Cel projektu: Zapewnienie płynności finansowej oraz wsparcie bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19
•    Planowane efekty: Niezaprzestanie działalności przedsiębiorstwa w okresie na jaki udzielona jest dotacja
•    Wartość projektu: 226 914,12 zł (100% kosztów kwalifikowanych)
•    Czas realizacji projektu: sierpień – październik 2020

 

przykładowy postępowy proces tłoczenia zaprojektowany i wykonany przez Hydrapres
Foto: przykładowy postępowy proces tłoczenia zaprojektowany i wykonany przez Hydrapres S.A.

Tłocznia Hydrapres powstała w 1998 roku. Rok później firma zdobyła certyfikację ISO/TS 16949 (IATF 16949). Na 5000m2 powierzchni produkujemy tłoczone elementy metalowe z blachy o grubości od 0,8 do 7 mm i szerokości kręgu od 50 do 1020mm dla renomowanych odbiorców korporacyjnych sektora automotive - zobacz przykłady detali. Dla potrzeb produkcji budujemy narzędzia postępowe.Używamy pras o nacisku do 630 ton z automatycznymi podajnikami stali (blacha w kręgów). Produkujemy również detale na narzędziach transferowych oraz głębokotłoczone. Pracownicy narzędziowni dokonują bieżącej konserwacji i remontów narzędzi, aby utrzymać je przez lata w odpowiednim stanie. O stabilność procesów dbają pracownicy Działu Kontroli Jakości, wykorzystując urządzenia pomiarowe 3D wraz z oprogramowaniem wspomagającym proces SPC (Statistical Process Control). Detale tłoczone poddajemy dodatkowym procesom: obróbka galwaniczna, malowanie KTL, mycie, gratowanie i trawolizacja. Oferujemy także montaż z wykorzystaniem zgrzewarek, zaawansowanych automatów montażowych, wciskamy elementy złączne. Konsekwentna polityka rozwoju firmy pozwala na sukcesywne zwiększanie obrotów.

Nasze kluczowe kompetencje to:

  • Tłoczenie z blach gorąco i zimnowalcowanych,
  • Operacje dodatkowe dotyczące obejmujące elementy tłoczone z blachy: mycie, zgrzewanie, gratowanie i montaż,
  • Budowa tłoczników postępowych.

Hydrapres S.A. prowadzi i rozwija własną narzędziownię. Składa się ona z kierowników projektów, zespołu doświadczonych konstruktorów, działu obróbki (obróbka elektroerozyjna, frezowanie CNC, szlifowanie - lista maszyn) oraz ślusarni narzędziowej. Dokumentacja PPAP przygotowywana jest przez kadrę inżynierską działu Kontroli Jakości. Prowadzenie własnej narzędziowni jest sprawą priorytetową z uwagi na możliwość sprawnej realizacji projektów. Specjalizujemy się w budowie złożonych tłoczników postępowych. Budujemy narzędzia o długości do 3200mm i masie do 10 ton, produkujace z blachy o grubości do 7mm i szerokości do 1000mm. Mamy duże doświadczenie w projektowaniu dla branży automotive, m.in elementy foteli, systemów bezpieczeństwa i amortyzatorów. Narzędziownia nastawiona jest na realizację projektów, których produkcja seryjna odbywa się w tłoczni Hydrapres. Prowadzimy też projekty dla klientów zewnętrznych oraz świadczymy usługi na obrabiarkach.

 hydrapres sa tłocznik postępowy narzędzie tłoczące

 

 
Foto: narzędzie postępowe zaprojektowane i wykonane w Hydrapres S.A.

hydrapres sa nitowanie montaz
Foto: Zespół nitowanych radialnie komponentów składający się z dwóch detali tłoczonych, nita i tulejek łożyskowych.

Tłocznia Hydrapres S.A. wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą otrzymywać bardziej złożone detale realizuje procesy montażowe. Są to indywidualnie zaprojektowane procesy montażowe opierające się na nitowaniu radialnym lub innej technice łączenia. Jesteśmy w stanie wykonać dedykowaną maszyne lub inny osprzęt montażowy. Prezentowany powyzej zespół to dwa detale tłoczone - w tm jeden w technologii transferowej. Maszyna montażowa została zaprojektowana przez inżynierów Hydrapres. Komponenty dodatkowe: nit i łożyska pochodzą od renomowanych dostawców. Maszyna nitująca dodatkowo ocenia moment siły pomiędzy elementami tłoczonymi który zawiera się w założonych przez klienta wartościach.