tłocznia prasy hydrauliczne hydrapres.png

W dniach 19-20 września gościliśmy na konferencji Tool Shop 2019. Oprócz interesujących spotkań B2B prezes zarządu Hydrapres S.A. pan Piotr Ciarka wystąpił z prelekcją pt. "Optymalizacja działania narzędzi przy pomocy analizy wielowymiarowej oraz systemu motywacyjnego". Spotkała się ona z bardzo dobrym przyjęciem i zainteresowaniem uczestników konferencji. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za owocne 2 dni. Strona wydarzenia: www.nowoczesnanarzedziownia.pl.

tool shop 2019 logo v2

Wielkanoc

Pełnych radości, pokoju
Świąt Wielkiej Nocy
oraz wiele pomyślności i sukcesów

Życzy Państwu Hydrapres S.A.

W dniach 28.01.2019 -22.02.2019 r. w naszej firmie praktykę zawodową odbyło 6 uczniów technikum mechatronicznego ZSOiZ w Solcu Kujawskim.


W ciągu czterech tygodni uczniowie zapoznali się z pracą na wydziałach: tłoczenia, budowy narzędzi, kontroli jakości oraz obróbki skrawaniem. Mieli okazję zaobserwować proces powstawania części metalowych dla rynku automotive, począwszy od budowy narzędzia postępowego, poprzez tłoczenie blachy, aż po uzyskanie gotowych elementów tłoczonych.


Oprócz części praktycznej, uczniowie mieli okazję przeanalizować jak powstaje dokumentacja techniczna, produkcyjna oraz jakościowa w oparciu o wymagane przez branżę automotive certyfikaty IATF.


W każdym z wydziałów uczniowie dostali zadania do samodzielnego wykonania, z których doskonale się wywiązali. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni kartami podarunkowymi do jednego z marketów elektronicznych